Čekám na sraz s kamarádkou a před jejím příchodem se  posledních pár minut dívám do výloh. Jeden obchod, druhý…. a tady na mě ve výloze koukají veselé hravé ponožky všech možných barev a motivů.

Jedny přitáhnou moji pozornost a při tom mi před očima přeskočí obrázek mé maličkosti. V ní jsem celá rozjuchaná, mám na sobě moje modré kratší kalhoty, oblíbené nízké bosoboty a v nich tyhle vyšší barevné ponožky.

Řeknu si: „Jéé, to je hezký, to se mi líbí.“ A jdu vstříc kamarádce.

Zákon přitažlivosti jak od Canfielda:)

Za hodinu a půl od srazu si předáváme vánoční dárky. Já ho rozbaluju a co tam najdu? Veselé barevné ponožky. Nemusím Vám asi popisovat svoji radost, že ne?

Zákon přitažlivosti funguje, jen nesmíme tlačit na detailní charakteristiku předmětu plnění a konkretizované scénáře doručení.  Tohle se děje vždy, když jsme v pocitu radosti. 

Když po něčem toužíme a jsme naladěni na strádání či absenci, pak jsme v energii nedostatku. Často pak čekáme tak akorát na Godota a žijeme představou „až jednou“.[content id=1462][/content]

Je nám dobře už teď a tím pádem vlastně ani nijak zvlášť nic dalšího nepotřebujeme. Pak vlastně nezbývá moc prostoru pro lpění na představě.

Jak se se naladit na dostatek?

Někdo možná řekne: A jak se mám asi naladit na radost, když mi něco/někdo tak neuveřitelně chybí?

Rozumím. A ptám se:

Budete se cítit líp, když budete nasměrování na nedostatek? Co Vám to přináší?“

[content id=1466][/content] Radost plodí radost a pak k nám přicházejí věci, které jsme si zadali. A dost možná, že si pak toho zadání pro samou radost, ani sami nevšimneme. A to je přesně ono. Za tento týden mám obdobné zážitky s happy endem asi tři. 

Ani u jednoho jsem netlačila na myšlenku ve formě: „Toto je mé přání, takhle to chci“. A popravdě ani nevím, že přání bylo formulováno, vždy to byla kategorie: „Hmm, to je hezká představa“ a šlo se dál. 

Když nás tíží nějaká nenaplněná tužba 

Mám dobrou zkušenost s následujícími technikami. [content id=1469][/content]

Každému v danou chvíli může vyhovovat jiný z uvedených bodů. Doporučuji hledat ve všem motiv a způsoby radosti, než jít po lince přání. Člověk se tak lépe vyvaruje tlaku a umožní životu, stát se. Často pak dojde do cíle tak rychle, že si ani na cestu zabalit nestihne😀

Prima dny❤️Markéta[content id=483][/content]

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *